Archiwum2021-01-22T23:21:54+01:00

Ważne kompunikaty

1. Drodzy Pomocnicy i Pielgrzymi łączmy się w modlitwie różańcowej w domach codziennie o godz. 20:30 w intencjach Kościoła, w Apelu Jasno Górskim oraz oddajmy się Matce Boskiej.

Akt oddania się Matce Bożej

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!!!

Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości.

Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.

Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi […]

Spotkanie opłatkowe Pomocników i Pielgrzymów

Zapraszamy wszystkich Pomocników i Pielgrzymów na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 11.01.2020r. o godz. 16:00 w sali kurialnej ul. Floriańska 3 na tyłach Katedry.

Zapraszamy serdecznie.

*
**
****
******
********
************
*

Życiorys Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski widziany oczami jego współpracowników. Spotkanie o człowieku, który stał się ojcem duchowym całego narodu.

25.04.2020 w sali kurialnej za Katedrą Warszawsko-Praską na ul. Floriańskiej 3 odbędzie się spotkanie o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Podczas spotkania osoby, które towarzyszyły Jego życiu będą dawać świadectwo i opowiadać historię Jego działalności. Serdecznie zapraszamy na spotkanie. Więcej szczegółów podamy w późniejszym terminie.

Dzień skupienia organizowane przez PMK 16.11.2019 Warszawa

Przedadwentowe dni skupienia

16.11.2019 Sobota

9:30 – Zbiórka w szkole

10:00 – Rozpoczęcie dnia skupienia

17:15 – Planowane zakończenie

W programie jest zaplanowana Msza Święta.

Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte i własny prowiant. W ramach rekolekcji gwarantujemy ciepłe napoje (kawa, herbata).

Adres:

Zespół Szkół Sióstr Felicjanek
Azaliowa 10, 04-539 Warszawa

Koszt udziału w dniu skupienia „co łaska”.

Prosimy o chęci przybycia poinformować Marysię pod numerem tel. 501-557-387

Polska pod Krzyżem – Pomocnicy też włączają się w akcję.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego włączenia się z Pomocnikami Maryi Matki Kościoła w Akcję „Polska pod Krzyżem” 14.09.2019r.

Czuwanie odbędzie się w Kaplicy budynku przy Katedrze Warszawsko-Praskiej ul. Floriańska 3 o godz. 11.00 według następującego planu.

11.00 Wprowadzenie: Joanna Szymandana temat: Milenijny Akt Oddania i powiązanie z Jasnogórskimi Ślubami Narodu (nagranie będzie dostępne do odsłuchania na stronie internetowej – do rozważenia w grupach parafialno-rejonowych)

11.15 Wprowadzenie i przygotowanie do Mszy św.

11.20 Msza św.

12.10 Adoracja Krzyża

12.30 Losowanie Ślubów Jasnogórskich

12.35 Ogłoszenia

13.40 Agapa ze spotkaniem popielgrzymkowym

14.15 Przewidywane zakończenie

Będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.

Więcej informacji o akcji „Polska pod Krzyżem” na […]

Centralne obchody Jubileuszu 50-lecia POMOCNIKÓW MATKI KOŚCIOŁA

Podczas Mszy Św. w Kaplicy Papieskiej, której przewodniczył Biskup Romuald Kamiński została zawiązana nowa Róża Różańcowa oraz grupa Pątników powierzyła się Maryi oddając się Jej w Niewolę Miłości równocześnie stając się oficjalnymi Pomocnikami Matki Kościoła.
Po Mszy wszyscy Pomocnicy udali się do Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego na agapę, konferencję oraz dzielenie się swoimi pomocnikowymi doświadczeniami i świadectwami. Spotkanie prowadzili: Biskup Romuald Kamiński, ks. Rafał Krakowiak, ks. Rafał Goliński, ks.Marek Nowak, ks.Teofil Siudy, ks. Eugeniusz Leda, oraz Jacek Kijas oraz Anna Rastawicka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego na Warszawskiej Choszczówce oraz Joanna Szymańska – najstarsza stażem lat Pomocnik.

O […]

Przejdź do góry